Sześć goli w hicie Fortuna 1 Ligi!

Remis w meczu Ruch - ŁKS.

W 24. kolejce Fortuna 1 Ligi Ruch Chorzów zmierzył się z ŁKS Łódź. W hitowym spotkaniu padł remis 3:3.

W 26. minucie wynik spotkania otworzył Piotr Janczukowicz. Gospodarze szybko odpowiedzieli i po strzale z pola karnego Tomasza Wojtowicza był już remis. Kilka minut później chorzowianie wyszli na prowadzenie za sprawą Daniela Szczepana. Jeszcze przed przerwą, udane dośrodkowanie wykorzystał obrońca gości Maciej Dąbrowski i strzałem głową pokonał Jakuba Bieleckiego. Do przerwy było 2:2.

W drugiej połowie nie zabrakło emocji. W 82. minucie samobójcze trafienie zanotował Maciej Sadlok. W doliczonym czasie bramkę na 3:3 strzelił Szymon Kobusiński jednak po analizie systemu VAR nie została ona uznana. W 100. minucie rzut karny dla Ruchu podyktował sędzia Paweł Raczkowski. Karnego na gola zamienił Tomasz Foszmańczyk. Mecz zakończył się wynikiem 3:3.

Podział punktów sprawił, że ŁKS z 48. punktami pozostaje liderem Fortuna 1 Ligi i ma dwa "oczka" przewagi nad drugim Ruchem.

Ruch Chorzów - ŁKS Łódź 3:3 (2:2)

Bramki: Tomasz Wójtowicz 30, Daniel Szczepan 37, Tomasz Foszmańczyk 90+10 - Piotr Janczukowicz 26, Maciej Dąbrowski 45+3, Maciej Sadlok 82 (gol samobójczy)

Żółte kartki: Paweł Baranowski, Konrad Kasolik, Daniel Szczepan - Mokrzycki