Gracz NHL odmówił wyjścia na lód. Nie chciał wesprzeć kampanii na rzecz osób LGBTQ

Zimowe
Gracz NHL odmówił wyjścia na lód. Nie chciał wesprzeć kampanii na rzecz osób LGBTQ
Fot. PAP
James Reimer nie chciał wesprzeć kampanii na rzecz osób LGBTQ+

James Reimer, bramkarz San Jose Sharks, odmówił wyjścia na lód na rozgrzewkę przed meczem z New York Islanders. Kanadyjczyk nie chciał wspierać kampanii na rzecz osób LGBTQ+.

Podczas spotkania NHL pomiędzy "Rekinami" a "Wyspiarzami" w hali SAP Center organizowano Pride Night (ang. Noc Dumy), poświęconą mniejszościom seksualnym. Władze klubu chciały podkreślić, że obiekt San Jose Sharks jest miejscem inkluzywnym i bezpiecznym dla wszyskich osób, niezależnie od tożsamości płciowej czy preferencji seksualnych.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ 2022: Wykluczony z trybun za protest z tęczowa flagą

 

Aby podkreślić wsparcie dla społeczności LGBTQ+, zawodnicy mieli na przedmeczową rozgrzewkę wyjechać w specjalnie przygotowanych na tę okoliczność koszulkach z tęczowymi wstawkami. James Reimer, bramkarz "Rekinów", odmówił jednak wyjścia na lód.

 

- Przez cały mój 13-letni pobyt w NHL podkreślałem, że jestem chrześcijaninem. Nie tylko z nazwy, bo postanowiłem żyć zgodnie z zasadami wiary każdego dnia. W moim sercu nie ma miejsca na nienawiść dla kogokolwiek i zawsze dążyłem do traktowania wszystkich z szacunkiem i uprzejmością. W tym konkretnym przypadku postanowiłem jednak nie popierać czegoś, co stoi w sprzeczności z wyznawanymi przeze mnie zasadami, które opierają się na Piśmie Świętym - powiedział Reimer.

 

 

Kanadyjczyk nie jest pierwszym zawodnikiem, który odmówił wzięcia udziału w inicjatywie wspierającej osoby LGBTQ+. W styczniu ubiegłego roku na lód podczas organizowanej przez Philadelphia Flyers Nocy Równości nie wyszedł Rosjanin Iwan Proworow.

 

Przedstawiciele środowisk lewicowych domagali się dotkliwych kar dla hokeistów, włącznie z wyrzuceniem ich z NHL. Proworow i Reimer nie muszą jednak obawiać się utraty miejsca w lidze. Władze NHL stwierdziły, że w takich przypadkach zawodnicy mają swobodę decydowania, które inicjatywy będą wspierali.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie