Jest reakcja FIS na sytuację w rodzinie Dawida Kubackiego

Zimowe
Jest reakcja FIS na sytuację w rodzinie Dawida Kubackiego
fot. PAP
Jest reakcja FIS na sytuację Kubackich

Dawid Kubacki nie wystartuje już w tym sezonie Pucharu Świata. Powód przekazał w poniedziałek. Chodzi o problemy zdrowotne jego żony. Z całego świata płyną słowa wsparcia, a FIS wydała w tej sprawie specjalny komunikat.

Polski skoczek nie wziął udziału w niedzielnym konkursie w Vikersund. Trener Thomas Thurnbichler tłumaczył to powodami osobistymi, a dokładną przyczynę poznaliśmy w poniedziałek. Zdradził ją sam Kubacki, który opublikował w mediach społecznościowych poruszający wpis.

Zobacz także: Żałoba w Planicy. Nie żyje legenda

 

-  Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze - napisał na Instagramie.


Z całego świata napływają słowa otuchy. Wsparcie dla rodziny Kubackich okazali nie tylko skoczkowie, ale również Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa (FIS), która wydała specjalny komunikat.

 

- Jesteśmy bardzo zasmuceni wiadomością dotyczącą twojej żony Marty. Wszyscy uwielbiamy oglądać twój niesamowity wysiłek i chęć odniesienia sukcesu, ale rodzina zawsze jest na pierwszym miejscu, bez względu na to, jakie zawody się odbywają. Jako rodzina skoków narciarskich gorąco was wspieramy i życzymy Marcie wszystkiego najlepszego. Mamy nadzieję, że twoja prywatność będzie uszanowana i uprzejmie prosimy o to wszystkich fanów. Nasze myśli są z wami. Bądźcie silni! - czytamy.

 

Para wzięła ślub w 2019 roku. Doczekała się też dwóch córek - Zuzanny oraz Mai.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie