Miał zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. Teraz ma przejąć kadrę... Francji

Piłka nożna
Miał zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. Teraz ma przejąć kadrę... Francji
fot. PAP
Miał zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. Teraz ma przejąć kadrę... Francji

Herve Renard mógł zostać selekcjonerem reprezentacji Polski, lecz ostatecznie miał odmówić Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej. Francuz już niedługo ma zmienić pracę. Ma zostać selekcjonerem żeńskiej reprezentacji "Trójkolorowych".

Renard ciągle jest szkoleniowcem Arabii Saudyjskiej, z którą wystąpił m.in. na ostatnich mistrzostwach świata w Katarze. To jego drużyna jako jedyna pokonała przyszłych mistrzów świata. W pierwszej kolejce fazy grupowej Arabia Saudyjska ograła Argentynę 2:1.

Zobacz także: Trener miał ją wyzywać od prostytutek. Piłkarka przeprasza

 

Ostatecznie podopieczni Renarda nie wyszli z grupy po porażkach z Polską (0:2) oraz Meksykiem (1:2), lecz i tak zebrali pozytywne oceny. Notowania Renarda mocno wystrzeliły - na tyle, że przez długi czas był kandydatem na selekcjonera m.in. reprezentacji Polski. Według "Le Figaro", miał jednak odmówić Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej.

 

Mimo to Renard już niedługo może zmienić pracę. Jak poinformował "The Athletic", ma zastąpić Corinne Diacre na stanowisku selekcjonera żeńskiej kadry Francji. To byłoby jego pierwsze doświadczenie w kobiecym futbolu.

 

Francuskie piłkarki mają być zadowolone z takiego wyboru. Przypomnijmy, że Diacre została zwolniona m.in. z powodu buntu w kadrze. Wiele zawodniczek, w tym gwiazda Wendie Renard, zapowiedziało zakończenie reprezentacyjnej kariery.

 

Francja będzie jednym z uczestników mistrzostw świata w Australii i Nowej Zelandii - od 20 lipca do 20 sierpnia.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie