Norwegowie udzielają wsparcia Kubackiemu. "Jesteśmy teraz z Dawidem"

Zimowe
Norwegowie udzielają wsparcia Kubackiemu. "Jesteśmy teraz z Dawidem"
Fot. PAP
Dawid Kubacki

Wiadomość o zdrowotnych kłopotach żony Dawida Kubackiego i jego nagłym wyjeździe z Norwegii odbiła się szerokim echem w lokalnych mediach i norwescy skoczkowie, działacze i media współczują Polakowi.

Szef norweskich skoków Clas Brede Brathen powiedział agencji NTB: „z ręką na sercu mogę tylko powiedzieć, że w naszym środowisku wszyscy jesteśmy zjednoczeni i przejęliśmy się tą sytuacją. Trzymamy się razem pomimo granic, narodowości i pomimo wszystkiego, dlatego teraz jesteśmy z Dawidem”.

 

ZOBACZ TAKŻE: Żona Dawida Kubackiego walczy o życie. Jej stan jest ciężki

 

Zwycięzca Pucharu Świata w punktacji generalnej i turnieju Raw Air Halvor Egner Granerud najpierw wpisał się na profilu Kubackiego w mediach społecznościowych, a później wyjaśnił swoje zaniepokojenie mediom.

 

„O tym, że Dawid wycofał się dowiedziałem się 15 minut przed kwalifikacjami w niedzielę. Nic nie rozumiałem jednak czułem, że dzieje się coś bardzo poważnego i są wyższe powody, aby opuścić tak szybko Norwegię. Dopiero jego wpis na Instagramie uświadomił mi powagę tej sytuacji. Mogę mieć tylko nadzieję, że wszystko zakończy się dobrze” - powiedział NTB.

 

Dziennik „Verdens Gang” podkreślił, że Kubacki jest jednym z najbardziej znanych skoczków narciarskich i jego nagłe wycofanie musiało mieć poważny, pozasportowy powód.

 

„Wiadomość o nagłym wycofaniu się Kubackiego, a później o poważnym stanie jego żony uderzyła nas jak bomba” - skomentował „Dagbladet”.

 

Do zakończenia rywalizacji w Pucharze Świata pozostały trzy konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Polak jest aktualnie wiceliderem klasyfikacji generalnej, jednak wszystko wskazuje na to, że spadnie w zestawieniu poza podium, bowiem trzeci Austriak Stefan Kraft traci do niego tylko 42 punkty, a czwarty Słoweniec Anze Lanisek 118. Zdobywcą Kryształowej Kuli został Norweg Halvor Egner Granerud, który na trzy konkursy przed zakończeniem sezonu ma na koncie 2058 punktów.

 

W najbliższy weekend skoczkowie będą rywalizować w Lahti, a za dwa tygodnie w Planicy.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie