Reprezentant Polski wyróżniony! Dobra wiadomość dla Fernando Santosa

Michał Karbownik został wyróżniony

Michał Karbownik został wyróżniony przez niemiecki magazyn "Kicker". Trzykrotny reprezentant Polski znalazł się w jedenastce tygodnia 2. Bundesligi.

Karbownik jest obecnie piłkarzem Fortuny Duesseldorf. W meczu 25. kolejki 2. Bundesligi jego zespół rywalizował z ekipą Hansa Rostock. Reprezentant Polski już w 12. minucie zanotował asystę. Co ciekawe, były piłkarz Legii Warszawa pomógł zdobyć bramkę innemu polskiemu piłkarzowi. Asystował bowiem przy trafieniu Dawida Kownackiego.

Ostatecznie mecz zakończył się triumfem Fortuny 5:2. Karbownik opuścił boisko w 85. minucie, a jego miejsce na murawie zajął Benjamin Bockle. Gra 22-latka do tego stopnia spodobała się niemieckim ekspertom, że trzykrotny reprezentant Polski znalazł się w jedenastce tygodnia 2. Budnesligi według magazynu "Kicker".

Warto przypomnieć, że Karbownik znalazł się na liście powołanych piłkarzy przez Fernando Santosa. Jest zatem szansa, że były zawodnik "Wojskowych" pojawi się w którymś z najbliższych meczów polskiej kadry w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni w piątek 24 marca zmierzą się z Czechami, natomiast w poniedziałek 27 marca staną naprzeciwko Albanii.

Karbownik gra w Fortunie od sierpnia 2022 roku, gdzie trafił na zasadzie wypożyczenia z Brighton. W tym sezonie na zapleczu Bundesligi wystąpił w 18 spotkaniach. W tym czasie strzelił jednego gola i zaliczył pięć asyst.