Robert Lewandowski skomentował zwycięstwo w El Clasico

FC Barcelona pokonała na Camp Nou Real Madryt 2:1, tym samym odskakując drużynie ze stolicy Hiszpanii w ligowej tabeli. Ważne zwycięstwo swojego zespołu postanowił skomentować Robert Lewandowski.

W niedzielę 19 marca 2023 roku FC Barcelona mierzyła się na swoim stadionie z Realem Madryt. Wynik spotkania w dziewiątej minucie otworzył Ronald Araujo, który wpakował piłkę do własnej bramki. Podopieczni Xaviego byli jednak w stanie doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą. Na listę strzelców w 45. minucie wpisał się Sergi Roberto.

Podczas drugiej połowy kibice oglądający to spotkanie również nie mogli narzekać na brak emocji. Obie drużyny dobrze prezentowały się na boisku, jednak żadna z nich nie była w stanie przedrzeć się przez defensywę rywali. Do ostatnich minut wydawało się, że to starcie zakończy się remisem. Mimo to zespół "Blaugrany" był w stanie sięgnąć po zwycięstwo. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wygraną ekipie ze stolicy Katalonii zapewnił Franck Kessie.

Od pierwszego do ostatniego gwizdka na murawie podczas tego starcia przebywał Robert Lewandowski. Polak co prawda nie wpisał się na listę strzelców, ale miał swój udział przy golu Kessiego, kiedy efektownie zagrał piłkę piętą i zanotował asystę drugiego stopnia. "Lewy" po meczu postanowił skomentować zwycięstwo Barcelony w swoich mediach społecznościowych.

"Co za noc! Co za drużyna! Niech żyje Barca!" - napisał na swoim koncie na Instagramie kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Niedzielne spotkanie może okazać się kluczowe w walce o mistrzostwo Hiszpanii. Warto bowiem przypomnieć, że Barcelona obecnie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy z 68 punktami na koncie. Natomiast zespół z Madrytu plasuje się na drugiej pozycji z 12 "oczkami" straty do rywali ze stolicy Katalonii.