Thurnbichler skomentował sytuację Kubackiego. Słowa wsparcia dla rodziny skoczka

Zimowe
Thurnbichler skomentował sytuację Kubackiego. Słowa wsparcia dla rodziny skoczka
Fot. Cyfrasport
Thomas Thurnbichler udzielił słów wsparcia Dawidowi Kubackiemu i jego żonie

Dawid Kubacki wycofał się ze wszystkich startów Pucharu Świata do końca sezonu 2022/2023. Dwukrotny medalista olimpijski w krótkim oświadczeniu wyjaśnił, że powodem tej decyzji jest stan zdrowia jego żony. Wsparcia naszemu skoczkowi udzielił Thomas Thurnbichler, selekcjoner reprezentacji Polski.

Kubacki nie wystartował już w niedzielnym konkursie w Vikersund. Szkoleniowiec naszej kadry mówił wówczas, że decyzja Dawida miała podłoże osobiste.

 

ZOBACZ TAKŻE: Żona Dawida Kubackiego walczy o życie. Jej stan jest ciężki

 

Brązowy medalista igrzysk w Pekinie z konkursu na normalnej skoczni wyjaśnił kibicom za pośrednictwem mediów społecznościowych, że wyjechał z Norwegii, aby być przy swojej żonie, która walczy o życie w szpitalu.

 

- Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze - napisał na Instagramie Kubacki.

 

Słowa wsparcia przesłał naszemu reprezentantowi Thomas Thurnbichler, selekcjoner Biało-Czerwonych.

 

- W tym momencie sport schodzi dla mnie na drugi plan. Zarówno ja, jak i cały zespół jesteśmy myślami z Dawidem, jego żoną i całą ich rodziną. Modlimy się za nich, życząc im siły, tak potrzebnej w tym trudnym czasie. Mamy nadzieję, że wszystko zakończy się pozytywnie - powiedział austriacki trener.

 

Do zakończenia sezonu 2022/2023 w skokach narciarskich pozostały jeszcze konkursy w Lahti (25-26 marca) oraz Planicy, gdzie zawodnicy będą rywalizowali w cyklu Planica 7. Ostatnie zawody odbędą się w kwietnia z udziałem 30 najlepszych skoczków Pucharu Świata.

 

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie