Trener miał ją wyzywać od prostytutek. Piłkarka przeprasza

Piłka nożna
Trener miał ją wyzywać od prostytutek. Piłkarka przeprasza
Fot. Cyfrasport
Reprezentantka Szwecji błędnie interpretowała okrzyki trenera

Ronja Aronsson, szwedzka piłkarka, grzmiała niedawno w podcaście Fotbollsfredag, że za czasów gry we włoskiej Fiorentinie była obrzucana najgorszymi wyzwiskami przez jednego z klubowych trenerów. Teraz zawodniczka... opublikowała oficjalne przeprosiny.

Aronsson trafiła do Fiorentiny w styczniu 2022. Przygoda 25-latki we Włoszech nie potrwała jednak zbyt długo. Już pół roku później Szwedka wróciła do ojczyny, do Pitea IF.

 

ZOBACZ TAKŻE: Poważne problemy psychiczne w kadrze. Wszystko przez... kartkę papieru

 

Zawodniczka opowiedziała w podcaście Fotbollsfredag, że transfer powrotny do Damallsvenskan (najwyższa klasa rozgrywkowa w Szwecji - przyp. red.) był dla niej wybawieniem. Ronja Aronsson przyznała, że jeden z trenerów Fiorentiny był istnym furiatem, który posuwał się nawet do... wyzywania jej od prostytutek!

 

- Kiedy nie udał ci się drybling albo nie wyszedł strzał, trener krzyczał: "Ty brudna prostytutko!". To były pierwsze włoskie słowa, których się nauczyłam - powiedziała Szwedka.

 

Okazało się jednak, że Aronsson przez pół roku pobytu we Fiorentinie... błędnie interpretowała okrzyki szkoleniowca! Obrończyni Pitea IF przyznała się do tego i za pomocą mediów społecznościowych oficjalnie przeprosiła swojego byłego trenera i klub za bezpodstawny atak.

 

- Nie zrozumiałam do końca tego, co do mnie krzyczano. Nikt nie zwracał się do mnie w tak wulgarny sposób. Nikt mnie nie obrażał. Okazało się, że okrzyki trenera były dość popularnym we Włoszech zwrotem, który w tłumaczeniu brzmi: "do jasnej cholery!". Jeszcze raz przepraszam za nieporozumienie, które wynikało z mojej ignorancji. Przepraszam również za wszystkie konsekwencje, które mogły z tego wyniknąć - kajała się Ronja Aronsson.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ronja Aronsson (@aronssonronja)

 

Szwedka dodała jednak, że podczas pobytu we Włoszech odczuwała "złą energię", a atmosfera w klubie nie była przyjemna. Zawodniczki nie mówiły tego jednak na głos, gdyż za każde słowa krytyki były karnie odsuwane od pierwszej drużyny.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie