Czy Fernando Santos podjął złą decyzję? Grzegorz Krychowiak wyróżniony

Piłka nożna
Czy Fernando Santos podjął złą decyzję? Grzegorz Krychowiak wyróżniony
fot. Cyfrasport
Grzegorz Krychowiak został wybrany do jedenastki 21. kolejki Saudi Pro League

Grzegorz Krychowiak jest jednym z zawodników, którzy pomimo dużego doświadczenia reprezentacyjnego nie zostali powołani na marcowe spotkania eliminacji do zbliżających się mistrzostw Europy. Duży wpływ miała na to dyspozycja piłkarza, która aktualnie zaczyna wracać na właściwe tory, czego potwierdzeniem jest ostatnie wyróżnienie Polaka.

Krychowiak rozegrał w swojej karierze dotychczas 98 spotkań w seniorskiej reprezentacji. Nawet tak duże doświadczenie nie było wystarczającym argumentem, by powołać go na marcowe zgrupowanie. Dla Fernando Santosa liczy się aktualna forma danych zawodników, w związku z czym pomocnik najbliższe mecze reprezentacji obejrzy w telewizji. Jednakże czy była to słuszna decyzja?

 

ZOBACZ TAKŻE: Mówią nam, że Santos to skarb. To się dopiero okaże

 

Niezadowolenia brakiem powołania Krychowiak nie przełożył na swoją grę w klubie – wydaje się wręcz, że była to dla niego duża motywacja do poprawy dyspozycji. W ostatnim meczu ligowym przeciwko Al-Raed zdobył w 58. minucie ważnego gola, który umożliwił jego drużynie zremisowanie spotkania 2:2. Był to wystarczający powód, by zawodnik został wyróżniony obecnością w jedenastce 21. kolejki Saudi Pro League.

 

Polak jest mocno zżyty z reprezentacją Polski, więc dziwić nie może jego niezadowolenie związane z brakiem powołania. Ostatnio skomentował nawet "pół żartem, pół serio" tweeta profilu "Łączy nas piłka". Padło w nim pytanie "Tęsknisz za meczami reprezentacji Polski?". Odpowiedzi piłkarza nie trzeba tłumaczyć.

 

 

Najbliższe mecze reprezentacja Polski zagra z Czechami (24.03) oraz Albanią (27.03). Będą to pierwsze starcia Biało-Czerwonych pod wodzą nowego selekcjonera – Fernando Santosa.

MSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie