Iga Świątek ze słowami otuchy dla Dawida Kubackiego i jego rodziny

Zimowe
Iga Świątek ze słowami otuchy dla Dawida Kubackiego i jego rodziny
Fot. PAP & Cyfrasport
Iga Świątek ze słowami otuchy dla Dawida Kubackiego i jego rodziny

Iga Świątek skomentowała wpis Dawida Kubackiego, w którym skoczek poinformował o powodach wycofania się z dalszych startów w tym sezonie. Przyczyną rezygnacji 32-latka z udziału w kolejnych zawodach były poważne problemy zdrowotne jego żony. Liderka rankingu WTA dołączyła do licznego grona sportowców, którzy wspierają Kubackiego i jego rodzinę w trudnych chwilach.

Przypomnijmy, że w niedzielę Polak miał wystąpić w konkursie lotów narciarskich w norweskim Vikersund. W trakcie rozgrzewki opuścił jednak skocznię i postanowił wycofać się ze zmagań z powodów osobistych. Dzień później za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał, iż zdecydował się na taki krok ze względu na poważne kłopoty zdrowotne jego żony. Marta Kubacka trafiła do szpitala i jest w ciężkim stanie. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Granerud i inni skoczkowie wspierają Kubackiego

 

"Mój nagły powrót do domu... Jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze" - napisał.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)

 

ZOBACZ TAKŻE: Jest reakcja FIS na sytuację w rodzinie Kubackiego

 

Odkąd ta informacja ujrzała światło dzienne, ze świata sportu w stronę Kubackiego płyną liczne słowa wsparcia. Sprawę skomentowali m.in. rywale Kubackiego ze skoczni, jak chociażby Stefan Kraft, Halvor Egner Granerud, Peter Prevc czy Ryoyu Kobayashi. Do grona osób wspierających polskiego skoczka dołączyła również Świątek. "Dużo sił" - napisała w komentarzu pod postem najlepsza tenisistka świata. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Iweta Faron: Jest tu strasznie

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie