Przyszłość Leo Messiego wciąż niepewna

Piłka nożna
Przyszłość Leo Messiego wciąż niepewna
foto. PAP
Leo Messi cały czas z niepewną przyszłością

Leo Messi cały czas nie podjął decyzji, czy przedłuży kontrakt z Paris Saint-Germain. Dotychczasowa umowa Argentyńczyka wygasa po zakończeniu sezonu. Obecny kontrakt opiewa na 30 milionów euro, ewentualne nowe wynagrodzenie musiałoby być o wiele wyższe.

Przyszłość Leo Messiego w Paryżu cały czas stoi pod znakiem zapytania. Jak donosi "The Athletic" Argentyńczyk nie jest do końca zadowolony w PSG. Dodatkowo jak informuje francuskie "RMC Sport" Messi nie ma najlepszych relacji z trenerem francuskiej ekipy, którym jest obecnie Christophe Galtier. W ostatnim tygodniu zakwestionował on swoje uwagi podczas jednego z treningów. 

 

Kontrakt podpisany przez Messiego latem 2021 roku obowiązuje do końca obecnie sezonu. W przeciwieństwie do umowy Mbappe, by ją przedłużyć, potrzebna jest zgoda piłkarza, jak i klubu. PSG zaczyna się zastanawiać, czy ewentualne związane z przedłużeniem kontraktu koszty, nie lepiej przeznaczyć na przebudowę kadry po rozczarowującym odpadnięciu z tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Inną zaletą nieprzedłużania kontraktu z Leo Messim byłoby poprawienie sytuacji z finansowym fair play.

 

Jak wskazuje francuskie "L'Equipe" podczas dwuletniego pobytu Messiego w PSG pensję w klubie wzrosły o 45%. Odejście Argentyńczyka pozwoliłoby ten problem rozwiązać. Jednak na pewno spowodowałoby to ogromną stratę sportową. Były gracz FC Barcelona w tym sezonie klubowym ma 17 goli i 17 asyst.  

 

DK, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie