Wojciech Łobodziński trenerem Wieczystej Kraków

Piłka nożna
Wojciech Łobodziński trenerem Wieczystej Kraków
fot. Cyfrasport
Wojciech Łobodziński grał w reprezentacji Polski.

KS Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Po tym, jak klub poinformował o rozwiązaniu umowy z dotychczasowym szkoleniowcem Dariuszem Marcem, ogłoszono, że jego miejsce zajmie Wojciech Łobodziński. Były trener Miedzi Legnica, z którą w zeszłym sezonie awansował do PKO BP Ekstraklasy, podpisał kontrakt do końca rozgrywek, z opcją przedłużenia na kolejny rok.

We wtorek KS Wieczysta Kraków poinformował o zakończeniu współpracy z Dariuszem Marce. Szkoleniowiec, który trenował w przeszłości m.in. Arkę Gdynia, dowodził klubem trzecioligowca w 17 meczach, w których uzyskał średnią 2,07 pkt na spotkanie.

 


Jego miejsce zajął Łobodziński, a w skład sztabu wejdą: Rafał Jędrszczyk (asystent trenera), Michał Miśkiewicz (trener bramkarzy), Jerzy Lipczyński (trener przygotowania fizycznego), Maciej Bębenek (kierownik drużyny) oraz fizjoterapeuci Piotr Kamykowski i Norbert Piszczek.

 

 

We wtorek nowy trener poprowadzi pierwsze zajęcia z drużyną, a już w sobotę zadebiutuje na ławce w meczu przeciwko Orlętom Radzyń Podlaski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wieczysta Kraków będzie miała łatwiej? Sensacyjne wycofanie się lidera rozgrywek

 

Wojciech Łobodziński jest jednym z twórców sukcesu, jakim w sezonie 2021/2022 był awans Miedzi Legnica do najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Czterdziestoletni szkoleniowiec ma na swoim koncie 23 występy w reprezentacji Polski.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie