Brugia-De Panne: Philipsen zwycięzcą wyścigu

Jasper Philipsen

Belg Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck) wygrał zaliczany do cyklu World Tour wyścig kolarski Brugia-De Panne. Drugi był Holender Olav Kooij (Jumbo-Visma), a trzeci rodak zwycięzcy Yves Lampaert (Soudal Quick-Step). Wszyscy finiszowali w tym samym czasie.

Najlepszy z Polaków Kamil Gradek (Bahrain-Victorious) został sklasyfikowany na 57. pozycji ze stratą 5.02 do triumfatora.

Philipsen potwierdził, że jest bardzo dobrym sprinterem. To on zainicjował ucieczkę z peletonu na 54 km przed metą, w której znalazło się początkowo 20 kolarzy. Później zbyt szybkiego tempa większość z nich nie wytrzymała. Przed metą na czele pozostało czterech zawodników. Na czele finiszował Philipsen, który minimalnie pokonał dwóch rywali.

Czwarty na mecie Belg Frederik Frison (Lotto Dstny) stracił do czołowej trójki... jedną sekundę.

Philipsen, który był 15. w sobotę w wyścigu Mediolan - San Remo, początek sezonu ma bardzo udany, wygrał wcześniej dwa etapy kolarskiego wyścigu Tirreno-Adriatico.

"To moje trzecie zwycięstwo w World Tour w tym roku, jestem zadowolony. Było trudno ze względu na wiatr i deszcz" - powiedział zadowolony na mecie.

Wyścig już po raz trzeci został zorganizowany pod nazwą Classic Brugge-De Panne. Wcześniej odbywał się pod szyldem Driedaagse Brugge-De Panne (Trzy Dni Brugia-De Panne), mimo że od 2018 roku był imprezą jednodniową.