Były reprezentant Portugalii nie ma wątpliwości! Chodzi o debiut Fernando Santosa

Piłka nożna
Były reprezentant Portugalii nie ma wątpliwości! Chodzi o debiut Fernando Santosa
fot. PAP
Były reprezentant Portugalii nie ma wątpliwości! Chodzi o debiut Fernando Santosa

- Polska jest nie tylko faworytem spotkania z Czechami, ale całej grupy. Sądzę, że Fernando Santos zaliczy udany debiut - uważa przed początkiem eliminacji mistrzostw Europy były reprezentacyjny portugalski piłkarz Nuno Gomes.

Były zawodnik m.in. Benfiki Lizbona oraz Fiorentiny wyraził przekonanie, że Polacy mogą oczekiwać udanego początku eliminacji, a co za tym idzie sukcesem będzie też debiut jego rodaka w roli szkoleniowca biało-czerwonych.

 

- Myślę, że piątkowy pojedynek w stolicy Czech zakończy się zwycięstwem Polaków - wskazał Nuno Gomes.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jest dodatkowe powołanie do reprezentacji Polski! Kolejna kontuzja!

 

79-krotny reprezentant Portugalii, z którą w 2004 r. sięgnął po tytuł wicemistrza Europy, nie lekceważy jednak Czechów.

 

- Spodziewam się, że właśnie obie te ekipy, które zmierzą się ze sobą w Pradze, zakwalifikują się do najbliższej edycji Euro - dodał.

 

Wyraził opinię, że polska reprezentacja piłkarska pod wodzą nowego szkoleniowca będzie iść w dobrym kierunku.

 

- Wierzę, że Fernando Santos wykona dobrą pracę z drużyną narodową Polski i osiągnie sukcesy, jak robił to już w przeszłości prowadząc inne ekipy - zaznaczył były gwiazdor portugalskiego futbolu.

 

Nuno Gomes spodziewa się, że pod wodzą Santosa styl gry reprezentacji Polski uzależniony od zawodników, którymi będzie dysponował trener, ale i od rywala biało-czerwonych.

 

- Jeśli miałbym jednym słowem określić styl gry preferowany przez tego trenera, to nazwałbym go pragmatycznym - podkreślił.

 

Jego zdaniem główne cechy, które opisują portugalskiego trenera to: silne przywództwo, dobra organizacja, ale jednocześnie elastyczność przy podejmowaniu decyzji. Poza tym Santos lubi koncentrować się na słabych stronach rywala i je wykorzystywać.

 

- Santos często opiera grę swojego zespołu na silnej obronie, odbieraniu piłek oraz szybkim ataku liniami pionowymi - podsumował były portugalski napastnik.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie