Zapadła decyzja! Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Świata odbędą się w Polsce

Inne
Zapadła decyzja! Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Świata odbędą się w Polsce
Fot. PAP
Zapadła decyzja! Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Świata odbędą się w Polsce

Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Świata w 2026 roku odbędą się w Toruniu - podała w środę World Athletics. Formalnym gospodarzem imprezy będzie cały region - Kujawy i Pomorze. Polska zorganizuje zawody tej rangi po raz drugi. W 2014 roku HMŚ odbyły się w Sopocie.

Decyzję o przyznaniu Polsce organizacji halowych mistrzostw świata podjęła World Athletics. W Toruniu w 2021 roku odbyły się halowe mistrzostwa Europy.

 

"Powierzenie Polsce organizacji Halowych Mistrzostw Świata 2026 to świetna informacja dla wszystkich kibiców lekkoatletyki. To kolejna impreza sportowa o zasięgu światowym jaka odbędzie się w naszym kraju i zarazem potwierdzenie, że Polska jest uznanym i sprawdzonym organizatorem największych wydarzeń sportowych" – powiedział cytowany przez PZLA minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

 

ZOBACZ TAKŻE: Europejska Federacja Lekkiej Atletyki podtrzymała sankcje w stosunku do Rosjan i Białorusinów

 

 

Halowe Mistrzostwa Świata Kujawy Pomorze 2026 będą drugim tej rangi wydarzeniem w historii polskiej "królowej sportu". W 2014 roku najlepsi zawodnicy globu przyjechali na mistrzostwa świata do Sopotu.

 

"Jestem przekonany, że Kujawy i Pomorze wzorowo wywiążą się z postawionego celu i w 2026 roku w Arenie Toruń zorganizują najlepsze w historii halowe mistrzostwa świata" – powiedział prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

 

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie