Bilety na mecz Czechy - Polska wyprzedane! "Czujemy dużą odpowiedzialność"

Piłka nożna
Bilety na mecz Czechy - Polska wyprzedane! "Czujemy dużą odpowiedzialność"
fot. Cyfrasport, Polsat Sport
Bilety na mecz Czechy - Polska wyprzedane! "Czujemy dużą odpowiedzialność"

Starcie między Czechami a Polską to zdecydowanie jedno z najważniejszy spotkań w grupie E eliminacji do Euro 2024. O nastrojach związanych z tym spotkaniem porozmawialiśmy z Vernerem Liczką ze Związku Trenerów Piłki Nożnej w Czechach.

Verner Liczka, Związek Trenerów Piłki Nożnej w Czechach: Zwycięstwo w pierwszym meczu jest niezwykle ważne, daje ci ogromny komfort na starcie. Presja jest w naszym zespole spora, bo każdy oczekuje awansu na Euro 2024. Mamy sporo do udowodnienia. Ostatni rok nie był najlepszy w naszym wykonaniu. Brak awansu na mistrzostwa Świata w Katarze, spadek z Ligii Narodów, więc teraz musimy udowodnić swoją wartość. 

 

Grzegorz Michalewski, Polsat Sport: Trener reprezentacji Czech powołał sześciu nowych zawodników. Czy możemy mówić o wymianie pokoleniowej?

 

Myślę, że tak. To już czas pewnych zmian. W tym zespole jest szczęściu całkowicie nowych zawodników, których formy jesteśmy ciekawi. Ale jest też czwórka piłkarzy z kadry U-21, która odgrywa w niej kluczową rolę. Dlatego myślę, że to wzmocnienia już na dziś, a nie dopiero na przyszłość.  

 

W Czechach komunikacja między trenerem pierwszej reprezentacji, a szkoleniowcem kadry U-21 jest czymś naturalnym. W Polsce wygląda to inaczej, u was to rzecz całkowicie naturalna, że piłkarze z kadry U-21 są powoływani do pierwszego zespołu. 

 

Współpraca między trenerami jest bardzo dobra. Jednak tych młodzieżowych zawodników brakuje. To jest nowy okres, potrzebny jest czas. Ja mam zaufanie do młodych graczy. Jedyny problem jest taki, że tylko ośmiu zawodników gra w zagranicznych ligach. Reszta występuje w naszej rodzimej lidze, która jest dobra, ale nie tak dobra, jak rozgrywki zagraniczne. W ostatnich latach dużo dobrego naszej piłce dała Victoria Pilzno, która awansowała do Ligi Mistrzów. Jednak sprawiło to, że zrobiła się spora różnica między nimi, a resztą ligi. Wszyscy najlepsi zawodnicy szli do Pilzna, przez co cierpiały inne zespoły. Obecnie sytuacja nie wygląda idealnie, ale są perspektywy na przyszłość. 

 

Wszystkie bilety na mecz Czechy - Polska wyprzedane. Czy to będzie dodatkowy atut waszej reprezentacji? 

 

Nasz zespół czuję się bardzo dobrze u siebie. Grając tu czujemy dużą odpowiedzialność za wynik. Myślę, że to będzie bardzo dobry mecz w wykonaniu obu drużyn, ale zakończy się naszym zwycięstwem. 

 

Transmisja meczu Czechy - Polska w Polsacie Sport Premium 1 i na Polsat Box Go. Początek w piątek o godz. 20:45.

 

Grzegorz Michalewski/DK, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie