Duży sukces polskiej siatkarki. Zdobyła prestiżowe trofeum

Olivia Różański

O ile zmagania w siatkarskiej Lidze Mistrzyń oraz Pucharze CEV dopiero wkroczyły w decydującą fazę, to za nami już rywalizacja o triumf w Pucharze Challenge. Najlepsza okazała się włoska ekipa Reale Mutua Fenera Chieri z Olivią Różański w składzie.

Reprezentantka Polski przyczyniła się do zwycięstwa w rewanżowym starciu finałowym przeciwko rumuńskiemu CSM Lugoj. Jej włoska drużyna pewnie wygrała na wyjeździe 3:0, a każdy set zakończył się rezultatem 25:21 dla przyjezdnych. W pierwszym meczu obu zespołów siatkarki z Półwyspu Apenińskiego wygrały u siebie również bez straty seta.

Różański na co dzień jest zawodniczką rezerwową i podobnie było w rewanżowym starciu finału Pucharu Challenge. Polka zaprezentowała się jednak na boisku w drugim oraz trzecim secie.

Na parkiecie w barwach włoskiej drużyny pojawiła się również Kaja Grobelna. Urodzona w Polsce atakująca zdecydowała się jednak występować w reprezentacji Belgii.

25-letnia Różański występuje w klubie z Italii od tego sezonu. Wcześniej przez trzy lata grała dla BKS-u Bielsko-Biała oraz przez dwa sezony dla DPD Legionovii Legionowo. Przyjmująca jest jedną z podstawowych zawodniczek w reprezentacji Polski dowodzonej przez Stefano Lavariniego.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Olivia Różański (@olivia_roz)

Puchar Challenge to trzecie co do hierarchii - po Lidze Mistrzów i Pucharze CEV, rozgrywki siatkarskie w Europie. W 2012 roku zwyciężył je polski klub męski - AZS Częstochowa.