Tyson Fury ostro zaatakował Ołeksandra Usyka. "Ty mały tchórzu"

Sporty walki
Tyson Fury ostro zaatakował Ołeksandra Usyka. "Ty mały tchórzu"
Fot. PAP
Tyson Fury

Już wiadomo, że w najbliższym czasie nie dojdzie do wyczekiwanego starcia Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) kontra Tyson Fury (33-0-1, 24 KO). Negocjacje w sprawie walki zostały zerwane. Do sprawy postanowił odnieść się "Gypsy King", który na Instagramie bardzo wulgarnie skrytykował niedoszłego rywala.

Przypomnijmy, że obóz Usyka zgodził się na podział zysków w proporcji 70:30 na korzyść Fury'ego. W rozmowie ze stacją talkSPORT promotor ukraińskiego mistrza Alex Krassyuk stwierdził, że Anglik przedstawił żądania niemożliwe do zrealizowania i dlatego do walki nie dojdzie. 

 

Fury postanowił w końcu odnieść się do sprawy. Zrobił to za pośrednictwem Instagrama, a jego przekaz wymierzony w niedoszłego przeciwnika był bardzo ostry. 

 

- Ty szczerbaty płaczku, okropny szczurze. [...] Zawsze wiedziałem, że nie jesteś mężczyzną, który zadrze z Królem Cyganów. Nigdy w życiu! Ty mały 90-kilogramowy tchórzu! - to najłagodniejsze fragmenty wypowiedzi mistrza świata WBC. 

 

Starcie pomiędzy Usykiem a Furym miało wyłonić pierwszego od dawna niekwestionowanego mistrza świata królewskiej kategorii wagowej. Ukrainiec jest posiadaczem tytułów mistrzowskich organizacji WBA, WBO, IBF i IBO. Z kolei Anglik dzierży pas WBC. Wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości Usyk stanie do jednej z obowiązkowych obron. W jednej z nich może zmierzyć się z Daniele Dubois. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie