Drużyna Joanny Wołosz odpadła z Ligi Mistrzyń siatkarek! Trzy kluby ze Stambułu w półfinałach

Siatkarki Imoco Volley Conegliano przegrały z Fenerbahce rywalizację w ćwierćfinale CEV Champions League.

Poznaliśmy drużyny, które zagrają w półfinałach Ligi Mistrzyń 2023. W czwartkowych meczach siatkarki Eczacibasi pokonały Developres Rzeszów, a ekipa Imoco Conegliano pożegnała się z rozgrywkami, wyeliminowana przez Fenerbahce Opet. Brak drużyny Joanny Wołosz w czołowej czwórce jest niespodzianką. W półfinałach zagrają aż trzy zespoły ze Stambułu, a stawkę uzupełni włoski klub Igor Gorgonzola Novara.

Siatkarki A. Carraro Imoco Conegliano musiały odrabiać straty po wyjazdowej porażce z Fenerbahce Opet Stambuł 0:3. Już po dwóch setach rewanżowego starcia stało się jasne, że to turecki klub awansuje do czołowej czwórki. Pierwszego seta gospodynie przegrały po wyrównanej walce (23:25), ale w drugim przyjezdne były już wyraźnie lepsze (15:25). Kolejne odsłony nie miały już znaczenia dla losów rywalizacji. Zespół z Italii wygrał 25:23, 25:20 i w tie-breaku 15:13 i w całym meczu 3:2.

Drużyna z Conegliano awansowała do półfinału Ligi Mistrzyń w sześciu poprzednich sezonach, w 2021 roku wygrała te prestiżowe rozgrywki, a w 2022 przegrała w finale. Jej odpadnięcie na tym etapie jest więc pewną niespodzianką. Tym bardziej, że siatkarki Imoco Volley wygrały w tym sezonie Klubowe Mistrzostwa Świata, a także Puchar i Superpuchar Włoch.

Wyniki meczów ćwierćfinałowych LM siatkarek 2023:

2023-03-21: Vero Volley Mediolan – VakifBank Stambuł 2:3 (25:18, 22:25, 25:22, 21:25, 11:15)
/pierwszy mecz – 0:3; awans – VakifBank.
2023-03-22: Igor Gorgonzola Novara – MTV Allianz Stuttgart 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)
/pierwszy mecz – 3:1; awans – Igor Gorgonzola Novara.
2023-03-23: Eczacibasi Dynavit Stambuł – Developres Rzeszów 3:2 (20:25, 25:19, 24:26, 25:21, 15:8)
/pierwszy mecz – 3:1; awans – Eczacibasi.
2023-03-23: A. Carraro Imoco Conegliano – Fenerbahce Opet Stambuł 3:2 (23:25, 15:25, 25:23, 25:20, 15:13).

/pierwszy mecz – 0:3; awans – Fenerbahce.