Shoma Uno prowadzi w rywalizacji solistów na mistrzostwach świata

Broniący tytułu reprezentant gospodarzy Shoma Uno prowadzi po programie krótkim solistów na mistrzostwach świata w łyżwiarstwie figurowym w japońskiej Saitamie. Władimir Samojłow zajął przedostatnie, 33. miejsce i odpadł z dalszej części zawodów.

Przed sobotnim programem dowolnym brązowy medalista ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Pekinie ma 104,63 punktu. Drugie miejsce zajmuje reprezentant USA Ilia Malinin - 100,38 pkt, trzeci jest Koreańczyk Cha Jun-hwan - 99,64.

Program dowolny zaplanowano na sobotę, ostatni dzień mistrzostw w Japonii. Zabraknie w nim Samojłowa, który zdobył 61,48 pkt.

Wcześniej w czwartek zakończyła się rywalizacja par sportowych. Zwyciężyli srebrni medaliści sprzed roku - reprezentanci gospodarzy Riku Miura i Ryuichi Kihara. Polacy nie startowali.

Na półmetku zmagań solistek dziewiąte miejsce zajmuje Jekaterina Kurakowa. Dokończenie tej konkurencji w piątek.