Tak wysoko jeszcze nie było! Himalaje siatkówki w PGE Skrze Bełchatów

Siatkówka
Tak wysoko jeszcze nie było! Himalaje siatkówki w PGE Skrze Bełchatów
fot. CEV
Mateusz Nowak (numer 15) z kolegami z reprezentacji Polski na podium ME U20 w 2022 roku.

PGE Skra Bełchatów wciąż walczy o grę w play-off PlusLigi w obecnym sezonie, ale też buduje kadrę na kolejne rozgrywki. Kto zagra na środku siatki w bełchatowskiej ekipie? Według nieoficjalnych informacji klub ma pozyskać na tej pozycji m.in. dwóch bardzo wysokich zawodników. Bartłomiej Lemański ma 217 cm, a Mateusz Nowak – 213 cm wzrostu.

Skład PGE Skry w kolejnym sezonie ma zostać zupełnie przebudowany. Z klubem mają rozstać się m.in. dwaj podstawowi środkowi – Karol Kłos i Mateusz Bieniek. Od pewnego czasu mówiło się, że drużynę na tej pozycji mają zasilić doświadczony Łukasz Wiśniewski, oraz Bartłomiej Lemański – najwyższy siatkarz w historii reprezentacji Polski. Wciąż do końca nie wiadomo, jak wygląda sytuacja Mateusza Poręby, który miał podpisać umowy z dwoma klubami – ZAKSĄ i PGE Skrą.

 

Zobacz także: Rekordzista reprezentacji Polski zmieni klub? Ma zostać nowym siatkarzem PGE Skry

 

Jak poinformował portal lodzkisport.pl, kolejnym środkowym bełchatowian zostanie Mateusz Nowak. Urodzony w 2004 roku siatkarz jest uznawany za spory talent na tej pozycji. Obecnie reprezentuje barwy SMS PZPS Spała w rozgrywkach Tauron 1. Ligi. Ma na koncie sukcesy z reprezentacją U19 (mistrzostwo świata kadetów 2021) oraz U20 (wicemistrzostwo Europy juniorów).

 

Nowak mierzy 213 cm wzrostu, więc z Lemańskim (217 cm) tworzyłby niezwykły duet środkowych. Większe szanse na grę w wyjściowym składzie ekipy z Bełchatowa mieliby jednak Wiśniewski (198 cm) i Poręba (204 cm).

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie