Historyczny wyczyn Harry'ego Kane'a! Anglia ograła Włochy w Neapolu

Anglia wygrała z Włochami.

Włochy i Anglia zmierzyły się w hicie pierwszej kolejki eliminacji Euro 2024. Górą okazali się goście, triumfując 2:1 i udanie inaugurując zmagania o awans na najbliższe mistrzostwa Europy.

Spotkanie rozpoczęło się w wymarzony sposób dla gości. Już w 13. minucie Anglicy wyszli bowiem na prowadzenie. Po stałym fragmencie gry piłkę do bramki gospodarzy skierował Declan Rice. Jak się okazało, tuż przed przerwą Anglia strzeliła kolejnego gola. Rzut karny na bramkę zamienił Harry Kane. Dla napastnika Tottenhamu było to 54. trafienie w drużynie narodowej, dzięki czemu został najskuteczniejszym strzelcem w historii reprezentacji Anglii.

Jeszcze w pierwszej połowie świetną sytuację do zdobycia trzeciej bramki miał Jack Grealish, jednak zmarnował dogodną okazję i ostatecznie goście prowadzili do przerwy 2:0.

10 minut po przerwie Włosi strzelili kontaktowego gola. Na listę strzelców wpisał się debiutujący we włoskiej kadrze Mateo Retegui. Bramka napędziła ataki obrońców mistrzowskiego tytułu, którzy dążyli do wyrównania, a od 80. minuty grali w przewadze jednego zawodnika - z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał bowiem Luke Shaw.

Ostatecznie jednak goście utrzymali korzystny rezultat i triumfowali 2:1, wywożąc tym samym z Neapolu cenne trzy punkty w ramach zmagań w grupie C. Dla Anglików było to pierwsze zwycięstwo we Włoszech od... 1961 roku.

Włochy - Anglia 1:2 (0:2)
Bramki: Retegui 56 - Rice 13, Kane 44 (k)
Czerwona kartka: Luke Shaw (80, Anglia)