MŚ w łyżwiarstwie figurowym: 16. miejsce Jekateriny Kurakowej, triumf Japonki

Zimowe
MŚ w łyżwiarstwie figurowym: 16. miejsce Jekateriny Kurakowej, triumf Japonki
fot. PAP/EPA
Jekaterina Kurakowa

Jekaterina Kurakowa zajęła 16. miejsce w rywalizacji solistek w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie figurowym w japońskiej Saitamie. Zwyciężyła broniąca tytułu reprezentantka gospodarzy Kaori Sakamoto.

20-letnia Kurakowa, która od kilku lat reprezentuje Polskę, bardzo dobrze spisała się w programie krótkim, zajmując dziewiątą lokatę. Znacznie gorzej poszło jej w piątkowym programie dowolnym, w którym uzyskała dopiero 17. notę, co przełożyło się na 16. pozycję w klasyfikacji końcowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ w łyżwiarstwie figurowym: Polacy bez awansu do finału 

 

Przed rokiem urodzona w Moskwie łyżwiarka w MŚ była 13., a w tym sezonie uplasowała się tuż za podium w mistrzostwach Europy.

 

W Saitamie rywalizację zdominowały Azjatki, które cztery uplasowały się w czołowej szóstce.

 

Tytuł z Montpellier obroniła Sakamoto. Japonka, brązowa medalistka ubiegłorocznych igrzysk w Pekinie, już programem krótkim wypracowała sporą zaliczkę punktową, a w dowolnym utrzymała prowadzenie, choć przegrała z Koreanką Haein Lee, która otrzymała najwyższą ocenę w sezonie 147,32.

 

Brązowy medal wywalczyła druga przed rokiem w MŚ i w styczniowych ME Loena Hendrickx. Belgijka była piąta w programie krótkim, czwarta w dowolnym, ale ta regularność wystarczyła, by wskoczyć na podium.

 

Trzecia na półmetku Japonka Mai Mihara spadła na piątą pozycję, a spory awans - z 12. na szóstą lokatę - zaliczyła Koreanka Chaeyeon Kim, która była trzecia w piątkowych zmaganiach.

 

Nie udał się występ w Saitamie gruzińskiej mistrzyni Europy Anastazji Gubanowej, która zajęła 15. miejsce.

 

Zakończenie zawodów - w sobotę.

psz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie