PŚ w kombinacji: Niemcy zwycięzcami sprintu drużynowego w Lahti

Julian Schmid i Vincenz Geiger

Zawodnicy Niemiec I wygrali w fińskim Lahti zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w sprincie drużynowym. Drugie miejsce przypadło Norwegii I, a trzecie Francji I. Polacy nie startowali.

Skoki rozegrano na dużym obiekcie, natomiast biegano na dystansie 7,5 km.

Niemcy I (Julian Schmid i Vincenz Geiger) uzyskały czas 29.44,3 i zdystansowały Norwegię I (Joergen Graabak i Jarl Magnus Riiber) o 0,6 s natomiast Francję I (Matteo Baud i Laurent Muhlethaler) o 5,5 s.

Kolejne miejsca zajęły Austria II (Franz-Josef Rehrl i Lukas Greiderer - strata 12,8, Austria I (Stefan Rettenegger i Johannes Lamparter) - 28,1 oraz Norwegia II (Espen Andersen i Andreas Skoglund) - 1.36,1.

Rywalizację ukończyło siedemnaście drużyn.

Do zakończenia cyklu pozostały dwie imprezy. W sobotę i niedzielę w Lahti przeprowadzone zostaną dwie imprezy (skoki na dużym obiekcie i bieg na 10 km).

Jest wielce prawdopodobne, że Austriak Johannes Lamparter wywalczy po raz pierwszy Kryształową Kulę. Jego przewaga nad srebrnym medalistą mistrzostw świata Julianem Schmidem wynosi 146 punktów.