Ranking FIFA: Odległa lokata Polski

Piłka nożna
Ranking FIFA: Odległa lokata Polski
fot. PAP
Kobieca reprezentacja Polski utrzymała 30. miejsce w opublikowanym w piątek rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA).

Kobieca reprezentacja Polski utrzymała 30. miejsce w opublikowanym w piątek rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). Liderkami pozostały Amerykanki, które wyprzedzają Niemki i Szwedki.

Zespół prowadzony przez trenerkę Ninę Patalon podczas lutowego zgrupowania w Hiszpanii rozegrał dwa towarzyskie mecze ze Szwajcarią (20. miejsce). Oba zakończyły się remisami – 0:0 i 1:1.

 

W kwietniu biało-czerwone zagrają – również towarzysko – z Kostaryką w Łodzi (6.04. godz. 15.00) i wicemistrzem świata Holandią w Rotterdamie (11.04, godz.20.00). Z tym pierwszym rywalem polskie piłkarki zmierzą się pierwszy raz w historii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski musiał wziąć to na klatę. Czesi nie kryli zdziwienia

 

W poprzednim roku kobieca reprezentacja Polski rozegrała 11 spotkań. Bilans to 5 wygranych, jeden remis i pięć porażek.

 

We wrześniu 2022 Polki zakończyły grupowe eliminacje do MŚ wygranymi z Albanią 2:1 i Kosowem 7:0. Zajęły trzecie miejsce za Norwegią i Belgią, co zamknęło im drogę do awansu.

 

Biało-czerwone we wrześniu rozpoczną rywalizację w grupie B Ligi Narodów, przeciwniczki nie są jeszcze znane. 4 kwietnia zapadnie decyzja, czy Polska zorganizuje kobiece ME 2025, co będzie też wpływało na plany meczowe kadry narodowej.

 

Męska reprezentacja Polski zajmuje w rankingu FIFA 22 miejsce.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie