Wielki powrót legendy! Jakub Błaszczykowski w końcu pojawił się na boisku

Jakub Błaszczykowski

Po wielu miesiącach spędzonych w lekarskich gabinetach Jakub Błaszczykowski ponownie zagrał w meczu Wisły Kraków. Były reprezentant Polski pojawił się na placu gry w 60. minucie towarzyskiego starcia z Odrą Opole.

Ostatnie oficjalne spotkanie, w którym wystąpił Błaszczykowski, miało miejsce jeszcze w PKO BP Ekstraklasie. Dokładnie 21 sierpnia 2021 roku "Biała Gwiazda" pokonała na wyjeździe Górnik Łęczna 3:1, a były piłkarz Borussii Dortmund wszedł na boisko na końcowe dwanaście minut. Niestety Błaszczykowski niedługo później zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Doświadczonego zawodnika czekała długa i mozolna rehabilitacja. Według oficjalnych statystyk opuścił w tym czasie dokładnie 59 meczów.

Pod nieobecność byłego reprezentanta Polski Wisła spadła do Fortuna 1 Ligi. Teraz krakowska drużyna walczy o jak najszybszy powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. W tej misji ma pomóc właśnie Błaszczykowski, który w końcu uporał się z problemami zdrowotnymi.

Urodzony w 1985 roku piłkarz pojawił się na boisku w 60. minucie sparingu z Odrą Opole, który został rozegrany w trakcie trwającej przerwy reprezentacyjnej. Nie uchronił jednak swojej drużyny przed porażką 1:3 z ligowym rywalem.

Po 24 rozegranych kolejkach krakowski klub plasuje się na trzecim miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi. Strata do wicelidera z Chorzowa wynosi obecnie cztery "oczka".