Wpadka przed hitem w Neapolu. Anglicy skonsternowani! (WIDEO)

Piłka nożna
Wpadka przed hitem w Neapolu. Anglicy skonsternowani! (WIDEO)
fot. Polsat Sport
Włochy - Anglia

Eliminacje Euro 2024 rozpoczęły się od wpadki przed meczem Włochy - Anglia. Jedna z włoskich piosenkarek zaprezentowała oryginalne wykonanie angielskiego hymnu. Reakcja angielskich piłkarzy była bardzo wymowna.

Za nami pierwszy hit w eliminacjach EURO 2024. W Neapolu Anglicy wygrali z Włochami 2:1. Przed rozpoczęciem spotkania, angielscy piłkarze mogli przeżyć małe skonsternowanie. Hymny państwowe zaśpiewała jedna z miejscowych piosenkarek. Miała duże problemy z wykonaniem hymnu Anglii. Pomyliła jego tekst i zaczęła śpiewać go od nowa. Zrobiła to w bardzo wolnym, nienaturalnym tempie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Cristiano Ronaldo z rekordem występów w reprezentacji!

 

Zamiast wersji "God Save the King" zaśpiewała starą wersję "God Save the Queen". Nowa wersja, której tłumaczenie brzmi "Boże, chroń Króla" obowiązuje po śmierci Elżbiety II. Angielscy piłkarze byli bardzo zaskoczeni tym, w jaki sposób wykonano ich hymn. Doskonale było to widać po minach, kiedy prezentowali się podczas części oficjalnej.

 

Czwartkowe zwycięstwo Anglii nad Włochami było pierwszym triumfem Anglików nad ekipą z Półwyspu Apenińskiego od sierpnia 2012 roku. Oba zespoły spotykają się w ostatnim czasie regularnie. Zagrały ze sobą w finale EURO 2020, a także dwa razy w poprzedniej edycji Ligi Narodów. W poprzednich pięciu meczach między nimi dwa razy wygrali Włosi, trzy razy padał remis.

 

Rywalami Włochów, a także Anglików w grupie eliminacyjnej EURO 2024 są także reprezentacje Ukrainy, Macedonii Północnej i Malty. Kolejne spotkanie Włosi zagrają 26 marca na wyjeździe z Maltą. Anglicy 26 marca podejmą Ukrainę.

 

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie