Grand Slam w judo: Angelika Szymańska zajęła 3. miejsce w Tbilisi

Sporty walki
Grand Slam w judo: Angelika Szymańska zajęła 3. miejsce w Tbilisi
fot. PAP
Angelika Szymańska

Angelika Szymańska zajęła 3. miejsce w kat. 63 kg turnieju Grand Slam w judo, który odbywa się w gruzińskim Tbilisi. Trzydniowe zawody zaliczane są do kwalifikacji olimpijskich. Bierze w nich udział 419 sportowców z 61 krajów.

Polska do turnieju zgłosiła jedenaścioro judoków. Szymańska w pojedynku o 3. miejsce zmierzyła się Brytyjką Gemma Howell. Walka przez cztery minuty była wyrównana i nie przyniosła rozstrzygnięcia. W dogrywce Polka skontrowała atak rywalki i zwyciężyła przez waza-ari.

 

ZOBACZ TAKŻE: PKO BP Ekstraklasa: Górnik Zabrze rozstał się z pomocnikiem

 

Judoczka MKS Olimpijczyk Włocławek to aktualnie najwyżej klasyfikowana spośród reprezentantów Polski zawodniczka w rankingu światowym, w którym zajmuje siódme miejsce. Jej ostatnia rywalka w Tbilisi, Brytyjka Gemma Howell jest 29. Polka w punktacji kwalifikacji olimpijskiej jest jeszcze wyżej - 4. pozycja.

 

W piątek Aleksandra Kaleta (52 kg) przegrała w repesażach. Pokonała ją przez waza-ari Gefen Primo z Izraela, brązowa medalistka -mistrzostw świata (2021) i mistrzostw Europy (2018, 2021).

 

Pozostali z biało-czerwonych, którzy już w Tbilisi zakończyli występy, Julia Kowalczyk (57 kg), Urszula Hofman, Eliza Wróblewska (obie 70) Ksawery Morka, Adam Stodolski (obaj 73) i Paweł Drzymał (81) nie odegrali znaczącej roli.

 

W niedzielę Kinga Wolszczak (+78 kg) w pierwszej walce spotka się z Ukrainką Rusłaną Buławiną, Paweł Pankowski (90) z Bułgarem Iwajło Iwanowem, a Kacper Szczurowski wśród najcięższych (+100) trafił na Ukraińca Jewhienija Baliewskiego.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie