Mikkel Michelsen najlepszy w Memoriale Idzikowskiego i Czernego

Żużel
Mikkel Michelsen

Żużlowiec miejscowego Włókniarza Mikkel Michelsen wygrał w sobotę w Częstochowie tradycyjny Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego, który odbył się już po raz 49. Wyprzedził klubowych kolegów Maksyma Drabika i swojego rodaka Leona Madsena.

W turnieju udział wzięli (z jednym wyjątkiem - Wiktor Przyjemski z Polonii Bydgoszcz) byli i aktualni zawodnicy Włókniarza. Najlepszy z 14 punktami okazał się Michelsen, który powtórzył sukces z poprzedniej edycji w roku 2021, gdy jeszcze startował w barwach Motoru Lublin.

Duńczyk przegrał tylko raz, w 9. wyścigu z Przyjemskim. Bydgoszczanin zajął ostatecznie piąte miejsce, a przed nim uplasowali się wyłącznie aktualni reprezentanci Włókniarza: Maksym Drabik, Duńczyk Leon Madsen i Kacper Woryna.

O podziale dwóch niższych miejsc na podium rozstrzygnąć musiał dodatkowy bieg, w którym Drabik okazał się lepszy od Madsena.