Pasjonująca walka do końca! Poznaliśmy triumfatora wyścigu kolarskiego Dookoła Katalonii

Remco Evenepoel i Primoz Roglic.

Słoweniec Primoz Roglic został triumfatorem wyścigu kolarskiego Dookoła Katalonii, po pasjonującej walce do końca z Belgiem Remco Evenepoelem. Ten drugi, aktualny mistrz świata, wygrał ostatni etap ze startem i metą w Barcelonie. Rafał Majka zakończył całą imprezę na 36. miejscu.

23-letni Evenepoel z grupy Soudal-Quick Step przystępował do siódmego etapu, składającego się z wielu podjazdów (m.in. sześciokrotna wspinaczka na Montjuic), ze stratą 10 sekund do starszego o prawie jedenaście lat Roglica (Jumbo-Visma).

Belgijski kolarz próbował uciec w niedzielę doświadczonemu Słoweńcowi, ale Roglic na to nie pozwolił. Do końca toczyli walkę o wygraną w całym wyścigu.

Mistrzowi świata na pocieszenie pozostało etapowe zwycięstwo w niedzielę. Wyprzedził na mecie właśnie Roglica, który przyjechał w tym samym czasie. Trzecie miejsce - ze stratą 53 sekund - zajął Hiszpan Marc Soler (UAE Team Emirates).

W klasyfikacji generalnej Słoweniec okazał się lepszy od Belga, licząc bonifikaty, zaledwie o sześć sekund. Trzecią lokatę zajął Portugalczyk Joao Almeida - ponad dwie minuty za tą dwójką.

Okazję do rewanżu Evenepoel będzie miał w Giro d'Italia, gdzie razem z Roglicem jest zaliczony do głównych faworytów.

Majka (UAE Team Emirates) - jedyny Polak, który ukończył wyścig - zajął w niedzielę 47. miejsce ze stratą 2.40. W klasyfikacji generalnej uplasował się na 36. pozycji, tracąc prawie 25 minut do triumfatora.

Łukasz Owsian (Team Arkea Samsic) nie stanął na starcie już dzień wcześniej.