El. Euro 2024: Pewne zwycięstwo Anglików. Kane śrubuje rekord

Reprezentacja Anglii pokonała Ukrainę w meczu eliminacji Euro 2024. Spotkanie zakończyło wynikiem 2:0. Bramki dla zespołu Garetha Southgate'a zdobyli Harry Kane i Bukayo Saka. Tym samym po dwóch meczach Anglicy mają na koncie komplet punktów.

Wicemistrzowie Europy wyszli na prowadzenie w 37. minucie gry. Saka zacentrował piłkę w pole karne. Tam znalazł się Kane, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Dla napastnika Tottenhamu, który niedawno został najskuteczniejszym strzelcem w historii reprezentacji Anglii, było to 55. trafienie w narodowych barwach.

Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Saka. Gracz Arsenalu oddał strzał zza pola karnego w samo okienko bramki Anatolija Trubina. Anglicy zeszli na przerwę z dwubramkową przewagą.

Po zmianie stron gospodarze kontrolowali przebieg gry. Dłużej utrzymywali się przy piłce i oddawali więcej strzałów. Najbliżej podwyższenia prowadzenia byli w 87. minucie gry, gdy Trubin efektownie obronił strzał Conora Gallaghera. Kilkadziesiąt sekund później ukraiński bramkarz ponownie popisał się udaną interwencją. Tym razem przy strzale Jacka Grealisha.

Ostatecznie wynik meczu nie uległ już zmianie. Anglicy odnieśli drugie zwycięstwo w grupie C. Wcześniej pokonali 2:1 Włochów.

Anglia - Ukraina 2:0 (2:0)

Bramki: Harry Kane 37, Bukayo Saka 40