El. Euro 2024: 6:0 dla Portugalii. Dwa gole Cristiano Ronaldo!

Luksemburg przegrywa z Portugalią

Portugalia notuje idealny początek eliminacji do Euro 2024. Podopieczni Roberto Martineza wygrali swój drugi mecz i z kompletem sześciu punktów liderują w grupie J. Po okazałym zwycięstwie z Liechtensteinem 4:0, w drugiej kolejce rozbili Luksemburg 6:0.

Od samego początku wydawało się, że jakikolwiek inny wynik, niż wysokie zwycięstwo Portugalii, będzie sporą niespodzianką. Luksemburg co prawda przystępował do tej rywalizacji jako zespół niepokonany od sześciu spotkań, ale wygrał z nich raptem jedno.

Mecz bardzo korzystnie ułożył się dla Portugalczyków. Strzelanie rozpoczął Cristiano Ronaldo, następnie do siatki trafił Joao Felix, a potem Bernardo Silva. Po 18 minutach gospodarze przegrywali już 0:3. Przed przerwą jeszcze jednego gola dołożył Ronaldo, dla którego był to 121. i 122. trafienie w narodowych barwach. Luksemburg podczas pierwszej połowy nie oddał nawet celnego strzału.

W drugiej części Portugalia zdjęła nogę z gazu. Zespół Roberto Martineza nie kreował już tylu sytuacji, jak w pierwszej części spotkania. Ronaldo obejrzał żółtą kartkę i po chwili został zmieniony przez Goncalo Ramosa. Luksemburg dobił Otavio, podwyższając wynik na 5:0. W końcówce rezultat spotkania mógł jeszcze podwyższyć Rafael Leao, ale napastnik Milanu spudłował z jedenastu metrów. Jednak chwilę później Leao dopiął swego i ustalił wynik na 6:0.

Luksemburg - Portugalia 0:6 (0:4)
Bramki: Cristiano Ronaldo 9, 31, Joao Felix 15, Bernardo Silva 18, Otavio 77, Rafael Leao 89