Jan Błachowicz zmierzy się z Jonem Jonesem? "Mam nadzieję, że jest słowny"

Sporty walki
Jan Błachowicz zmierzy się z Jonem Jonesem? "Mam nadzieję, że jest słowny"
fot. Polsat Sport
Jan Błachowicz zdradził, że Jon Jones obiecał mu walkę

Jan Błachowicz, laureat Heraklesa dla zawodnika roku 2022 w polskim MMA, przyznał, że... nadal dąży do starcia z Jonem Jonesem.

Amerykanin na początku marca stoczył pierwszą walkę w UFC od ponad trzech lat. "Bones" pokonał przez poddanie Francuza Ciryla Gane'a podczas gali UFC 285 w Las Vegas. Jon Jones, który przez lata był dominatorem w kategorii półciężkiej, stoczył ten pojedynek w wadze ciężkiej. Jan Błachowicz wierzy jednak, że uda mu się zmierzyć z legendą UFC.

 

ZOBACZ TAKŻE: Heraklesy 2022: Kto wygrał? Lista laureatów

 

- Jon Jones wrócił z przytupem, ale ta walka nie dała mi żadnych odpowiedzi, bo mam wrażenie, że Ciryl troszeczkę nie ogarnął "fejmu" Jonesa. Muszę go sprawdzić sam - powiedział "Cieszyński Książę".

 

Czy do hitowego starcia mogłoby dojść w "królewskiej" kategorii wagowej? Błachowicz mówił niedawno, że na zakończenie kariery planuje przejście do wagi ciężkiej, ale zaznaczył, że po utracie mistrzowskiego pasa UFC musi te plany na jakiś czas odłożyć.

 

- Obiecał mi tę walkę parę lat temu. Mam nadzieję, że jest słowny i prędzej czy później gdzieś się spotkamy - zakończył Błachowicz.

 

Póki co mało prawdopodobne wydaje się, by Jones, który zdobył przecież zwakowany pas UFC w wadze ciężkiej, zdecydował się na powrót do kategorii półciężkiej. Niezależnie od wagi, starcie Amerykanina z Błachowiczem byłoby nie lada gratką dla wszystkich fanów MMA.

 

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie