Podwójne zwycięstwo wioślarzy z Cambridge w słynnych regatach na Tamizie

Inne
Podwójne zwycięstwo wioślarzy z Cambridge w słynnych regatach na Tamizie
fot. PAP
Podwójne zwycięstwo wioślarzy z Cambridge w słynnych regatach na Tamizie.

Męska osada uniwersytetu Cambridge zwyciężyła w tegorocznej edycji słynnych regat wioślarskich ósemek Boat Race. W rywalizacji kobiet także triumfowały zawodniczki tej uczelni. Rok temu zwyciężyła męska osada Oxfordu przełamując serię trzech triumfów rywali.

Kobieca załoga Cambridge zwyciężyła w niedzielę po raz szósty z rzędu. Teraz stan rywalizacji kobiet wynosi 47-30 dla Cambridge, natomiast wśród mężczyzn ekipa Oxford ma w dorobku 81 wygranych, gdy rywale już 86.

 

ZOBACZ TAKŻE: Niecodzienna sytuacja. Mistrz olimpijski zamienił wioślarstwo na... biegi narciarskie

 

Męska osada z Cambridge odzyskała w niedzielę tytuł i odniosła czwarte zwycięstwo w pięciu ostatnich wyścigach.

 

- Nie ma nic lepszego niż wygrana, były wielkie emocje - ocenił start sternik męskiej osady zwycięzców Jasper Parish, którego brat Ollie był także w załodze.

 

Rok temu zawody wróciły na londyński odcinek Tamizy po dwuletniej przerwie. W 2020 zostały odwołane z powodu pandemii COVID-19, rok później przeniesiono je do Ely, na rzekę o tej samej nazwie, gdzie rywalizowano bez kibiców.

 

Tylko dwa razy w historii regaty Boat Race odbyły się na innej rzece niż Tamiza. W 1944 roku również miały one miejsce w Ely, gdzie swoją siedzibę ma klub wioślarski studentów z Cambridge.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie