PŚ w biegach: Johannes Hoesflot Klaebo wygrał bieg na 20 km i wyrównał rekord

Johannes Hoesflot Klaebo

Johannes Hoesflot Klaebo wygrał bieg na 20 km techniką klasyczną w ostatnich zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Lahti. Norweg wyrównał tym samym rekord rodaczki Therese Johaug, która zdominowała 20 wyścigów w sezonie 2019/20.

Norwegowie po raz kolejny w tym sezonie zdominowali rywalizację - na siedem czołowych miejsc tylko jedno zajął reprezentant innego kraju. W klasyfikacji generalnej zawodnicy z Norwegii uplasowali się na sześciu pierwszych lokatach.

Klaebo ukończył bieg z czasem 44.13,0. Drugi był jego rodak Paal Golberg, który do zwycięzcy stracił 5,4 s, a trzeci Szwed William Poromaa, który do mety dotarł z czasem o 6 s gorszym od triumfatora.

Klaebo już wcześniej zapewnił sobie dużą Kryształową Kulę i małą za sprinty. W dystansach najlepszy okazał się Golberg.

Polacy w niedzielnym biegu nie startowali. W klasyfikacji generalnej najwyżej uplasował się Maciej Staręga - zajął 42. miejsce. Dominik Bury uplasował się na 47. pozycji, a jego brat Kamil na 95.