Zdecydowane zwycięstwo ZAKSY! Teraz czas na Perugię

ZAKSA zajmuje czwarte miejsce w tabeli PlusLigi.

W meczu 29. kolejki PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała z GKS Katowice 3:0. Kędzierzynianie do ostatniej serii spotkań przystąpią na czwartym miejscu w tabeli. Wcześniej jednak czeka ich starcie z Sir Sicoma Monini Perugia w półfinale Ligi Mistrzów.

Początek spotkania przyniósł wyrównaną walkę obu zespołów. Od stanu 16:16 przewagę zaczęli budować kędzieryznianie (19:16), którzy byli skuteczniejsi w ataku. Jeszcze w końcówce siatkarze GKS złapali kontakt (23:22), ale zepsuta zagrywka gości i skuteczny atak Bartosza Bednorza rozstrzygnęły seta na korzyść ZAKSY (25:22).

Na początku drugiej partii dwoma asami popisał się Bednorz (6:4). Od tego momentu gospodarze zaczęli budować przewagę i nie dali rywalom dojść do głosu. Nadal byli skuteczniejsi w ataku, ale najmocniejszą bronią ZAKSY w tym secie była zagrywka. W końcówce trzy kolejne asy dołożył Bednorz (23:11), a statystyki w tym elemencie były miażdżące (7–0). W ostatniej akcji seta skutecznie zaatakował Aleksander Śliwka (25:14).

Set numer trzy był początkowo nieco bardziej wyrównany od poprzedniego, a siatkarze z Katowic dotrzymywali rywalom kroku do stanu 11:10. Później kędzierzynianie szybko zbudowali solidną zaliczkę i w końcówce kontrolowali sytuację. Mecz efektownie, bo asem serwisowym zakończył Dmytro Paszycki (25:16).

Skrót meczu ZAKSA - GKS:

Najwięcej punktów: Bartosz Bednorz (21), Łukasz Kaczmarek (11) – ZAKSA; Jakub Szymański (12) – GKS. Dominacja gospodarzy w zagrywce (10–2). MVP: Bartosz Bednorz (14/20 = 70% skuteczności w ataku + 5 asów serwisowych + 2 bloki).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice 3:0 (25:22, 25:14, 25:16)

ZAKSA: Aleksander Śliwka, David Smith, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Bednorz, Dmytro Paszycki, Marcin Janusz – Erik Shoji (libero) oraz Bartłomiej Kluth, Przemysław Stępień, Twan Wiltenburg. Trener: Tuomas Sammelvuo.
GKS: Jakub Szymański, Marcin Kania, Damian Domagała, Gonzalo Quiroga, Sebastian Adamczyk, Georgi Seganow – Bartosz Mariański (libero) oraz Jakub Jarosz, Jakub Nowosielski, Wiktor Mielczarek. Trener: Grzegorz Słaby.

Wyniki meczów 29. kolejki PlusLigi:

2023-03-23: Barkom Każany Lwów – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (15:25, 25:18, 25:18, 25:18)
2023-03-25: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (20:25, 25:23, 17:25, 17:25)
2023-03-25: Cerrad Enea Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (16:25, 15:25, 21:25)
2023-03-25: Cuprum Lubin – LUK Lublin 1:3 (21:25, 21:25, 25:23, 20:25)
2023-03-26: Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk 3:1 (25:27, 25:22, 25:18, 28:26)
2023-03-26: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice 3:0 (25:22, 25:14, 25:16)
2023-03-26: Projekt Warszawa – PSG Stal Nysa (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-27: PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).