El. Euro 2024: Piłkarz Stali Mielec z golem, jednak jego zespół przegrał

foto. PAP
Gracz Stali Mielec z golem

W drugiej kolejce grupy F Austria pokonała Estonią. Jedyną bramkę dla zespołu gości zdobył piłkarz grający w PKO BP Ekstraklasie Rauno Sppinen. Gracz Stali Mielec jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Austria pozostała liderem grupy.

Estonia nie sprawiła niespodzianki i mimo długiego prowadzenia przegrała z Austrią 1:2. Jedynego gola dla gości strzelił Sappinen, dla którego było to 11. trafienie w 51. meczu reprezentacyjnym. Tym samym gracz Stali Mielec wyrównał swój dorobek strzelecki, jaki posiada po siedmiu występach w ekstraklasie.

Austria wyrównała w 68. minucie. Bramkę zdobył Florian Kainz. Wynik meczu w 88. minucie ustalił Michael Gregoritsch.

Zespół gospodarzy stworzył sobie więcej okazji i zasłużenie dopisał trzy punkty. Po dwóch kolejkach Austriacy z kompletem punktów przewodzą grupie F.

Austria - Estonia 2:1 (0:1)

Bramki: Florian Kainz 68, Michael Gregoritsch 88 - Rauno Sappinen 25