Igrzyska Europejskie: Znamy uczestników drużynowego turnieju tenisa stołowego

Inne
Igrzyska Europejskie: Znamy uczestników drużynowego turnieju tenisa stołowego
fot. PAP
Igrzyska Europejskie: Znamy uczestników drużynowego turnieju tenisa stołowego

Na podstawie rankingu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF) wyłoniono po 11 drużyn męskich i żeńskich, które powalczą latem w Krakowie o medale Igrzysk Europejskich. Polska, jako gospodarz, ma zapewnione miejsca w rywalizacji obu płci.

Wśród kobiet, oprócz biało-czerwonych, wystartują: Niemki, Rumunki, Portugalki, Francuzki, Węgierki, Słowaczki, Austriaczki, Czeszki, Szwedki, Ukrainki oraz tenisistki z Luksemburga.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znany tenisista opowiedział o swoich problemach. Wstrząsające szczegóły! 

 

Z kolei w turnieju mężczyzn w stolicy Małopolski obok Polaków zaprezentują się: Niemcy, Szwedzi, Francuzi, Portugalczycy, Słoweńcy, Chorwaci, Brytyjczycy, Belgowie, Rumuni, Słowacy i Duńczycy.

 

W reprezentacji Polski największe szanse na występ mają Natalia Bajor (64. miejsce w światowym rankingu), Natalia Partyka (165.), Anna Węgrzyn (183.) i Katarzyna Węgrzyn (267.). Przed czterema laty w Mińsku Bajor, Partyka i Li Qian zdobyły brązowe medale. Było to jedyne podium biało-czerwonych w tej dyscyplinie.

 

Wśród mężczyzn najwyżej w rankingu ITTF sklasyfikowani są Jakub Dyjas (85.), Maciej Kubik (128.) i Marek Badowski (192.).

 

W Krakowie odbędzie się rywalizacja w trzech konkurencjach: singlu, zawodach drużynowych oraz mikście. Mecze rozgrywane będą w Nowej Hucie na obiektach Hutnika w dniach 23 czerwca - 1 lipca. Triumfatorzy miksta uzyskają kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu.

 

Igrzyska Europejskie 2023 w Krakowie i Małopolsce potrwają od 21 czerwca do 2 lipca.

psz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie