Nowe informacje w sprawie urazu Casha. Czeka go dłuższa przerwa niż przewidywano

Matty Cash

Matty Cash doznał kontuzji łydki w meczu reprezentacji Polski z Czechami, przez którą musiał zejść z boiska już w dziewiątej minucie spotkania. Uraz okazał się na tyle poważny, że piłkarz Aston Villi zmuszony był opuścić zgrupowanie kadry. Początkowe prognozy wskazywały, iż 25-latek będzie pauzował około tydzień. Najnowsze doniesienia mówią jednak, że jego przerwa od grania potrwa znacznie dłużej.

Wygląda na to, iż urodzony w Slough reprezentant Polski będzie pauzował od trzech do czterech tygodni. Takie wieści przekazał "Przegląd Sportowy" powołując się na klubowych lekarzy Aston Villi. Przypomnijmy, że pierwotnie Cash miał pauzować przez tydzień - takie informacje przekazano w oficjalnym komunikacie PZPN.

To oznacza, że obrońca opuści przynajmniej trzy ligowe mecze - z Chelsea, Leicester City i Nottingham Forest. Warto dodać, że to nie pierwsza przerwa od gry Casha w tym sezonie. Wcześniej pauzował na przełomie września i października.

W poniedziałek Biało-Czerwoni zmierzą się u siebie z Albanią. Dla podopiecznych Fernando Santosa będzie to szansa na odbudowanie się po po wyjazdowej porażce 1:3 z Czechami w Pradze. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Casha w wyjściowym składzie reprezentacji Polski.

Do tej pory w narodowych barwach 25-latek rozegrał 12 spotkań i zdobył jedną bramkę. Wraz z reprezentacją Polski uczestniczył w zeszłorocznych mistrzostwach świata w Katarze.