Pewne zwycięstwo #VolleyWrocław. Przerwana seria

Na zakończenie 21. kolejki TAURON Ligi #VolleyWrocław pokonał we własnej hali OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:0. Wrocławianki przerwały serię dwóch porażek z rzędu, a dla OnlyBio to była trzeci kolejny przegrany mecz.

Początek spotkania był wyrównany. Obie ekipy grały punkt za punkt. Przełom nastąpił przy stanie 8:8. Wrocławianki zdobyły wtedy trzy kolejne punkty i odskoczyły rywalkom. Bydgoszczanki złapały kontakt, ale przy stanie 12:11 gospodynie odskoczyły na sześć punktów. Do końca seta utrzymały przewagę i wygrały go w stosunku 25:21.

Drugiego seta dobrze zaczął zespół #VolleyWrocław. Przy stanie 5:3 zanotował trzy punkty z rzędu i na pierwszą przerwę techniczną schodził z prowadzeniem 8:3. Do końca drugiej partii gra toczyła się punkt za punkt. Zakończyła się ona zwycięstwem zawodniczek z Dolnego Śląska 25:20.

Lepiej w trzecią partię weszły bydgoszczanki. Prowadziły 5:3. Zespół z Wrocławia potrafił jednak wrócić do gry i na drugą przerwę techniczną schodził z prowadzeniem 16:12. OnlyBio doprowadził do remisu, ale w końcówce meczu dobrą dyspozycję pokazały wrocławianki. Wygrały trzeciego seta 25:22, a całe spotkanie 3:0.

Po tym meczu #VolleyWrocław zajmuje siódme miejsce w tabeli ligowej, OnlyBio ósme. #VolleyWrocław ma przewagę dwóch punktów nad bydgoską ekipą.

#VolleyWrocław – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:20, 25:22)

#VolleyWrocław: Joanna Pacak, Julia Szczurowska, Anna Bączyńska, Dominika Witkowska, Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias – Magdalena Saad (libero) – Adrianna Szady, Julia Stancelewska

OnlyBio Pałac Bydgoszcz: Pola Nowakowska, Anna Lewandowska, Anneclaire Ter Brugge, Ewelina Żurowska, Kinga Różyńska, Paulina Bałdyga – Agata Witkowska (libero) – Aleksandra Justka (libero), Magdalena Mazurek, Kamila Kobus, Koleta Łyszkiewicz