WTA w Miami: Porażka Polki w deblu

Alicja Rosolska

Alicja Rosolska i Rumunka Monica Niculescu przegrały z rozstawionymi z "szóstką" Australijką Storm Hunter i Belgijką Elise Mertens 3:6, 2:6 w drugiej rundzie debla turnieju tenisowego WTA 1000 na twardych kortach w Miami (pula nagród 8,8 mln dolarów).

Mecz trwał 70 minut. Duet polsko-rumuński już przy pierwszej możliwości przegrał swoje podanie. Później Rosolska z Niculescu zerwały się do walki, zaliczając "break-pointa". Dzięki temu doprowadziły do stanu 3:4, ale następnie ponownie dominowały rywalki. Drugi set był tylko formalnością.

Do ćwierćfinału awansowały Magda Linette i Amerykanka Bernarda Pera, które pokonały Niemkę Laurę Siegemund i Rosjankę Wierę Zwonariową 6:1, 7:6 (7-5). Ich kolejne rywalki wyłoni poniedziałkowy mecz między Rumunką Iriną-Camelią Begu i Ukrainką Anheliną Kalininą a rozstawionymi z numerem piątym Chinkami Yifan Xu i Zhaoxuan Yang.

Linette dobrze spisuje się także w singlu. W sobotę rozstawiona z numerem 20. półfinalistka tegorocznego Australian Open wyeliminowała byłą liderkę światowego rankingu Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 7:6 (7-3), 2:6, 6:4. W meczu 1/8 finału przeciwniczką poznanianki będzie Amerykanka Jessica Pegula (nr 3).

Odpadła natomiast Magdalena Fręch. W niedzielę w meczu trzeciej rundy przegrała z Rosjanką Warwarą Graczewą 1:6, 2:6.

W środę z powodu kłopotów zdrowotnych z turnieju wycofała się najlepsza w nim przed rokiem Iga Świątek, liderka światowego rankingu.

Storm Hunter, Elise Mertens - Alicja Rosolska, Monica Niculescu 6:3, 6:2