"Łączy nas piłka" to nie pusty slogan. 1 Liga Biznesowa ma integrować środowisko

Piłka nożna
"Łączy nas piłka" to nie pusty slogan. 1 Liga Biznesowa ma integrować środowisko
Fot. Polsat Sport
1 Liga Biznesowa ma zintegrować środowisko biznesowe wokół całej ligi

27 marca, w dniu meczu eliminacji Euro 2024 pomiędzy Polską a Albanią, odbyło się pilotażowe spotkanie 1 Ligi Biznesowej - nowej inicjatywy, jednej z pierwszych takich w Polsce, mającej na celu integrację środowiska biznesowego wokół całej ligi.

Kluby Biznesu czy nawet Ligi Biznesowe nie są w polskim futbolu nowością. Przy niektórych klubach działają prężnie już od wielu lat. 1 Liga Biznesowa jest jednak wyjątkową inicjatywą. Ma ona bowiem skupiać środowiska biznesowe, sponsorów, działaczy i nadawcę telewizyjnego (w tym przypadku Telewizję Polsat) wokół całej ligi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gala Sport Biznes Polska: MŚ w siatkówce wydarzeniem roku 2022

 

- Rozmawiamy o współpracy między ligą, sponsorami i nadawcą, którym jest Telewizja Polsat. Bardzo dobrze, że są takie spotkania. Trzeba w nie zaangażować przede wszystkim kluby, ponieważ ten organizm musi żyć wieloma życiami. Nie może być tak, że wszystko będzie opracowywał i o wszystkim decydował zarząd, sponsor lub nadawca. Brakuje pomysłów, które będą realizowane wspólnie - powiedział Paweł Wójcik, Zastępca Dyrektora ds. Sportu w Telewizji Polsat.

 

O tym, jak ważne są dobre relacje między wyżej wymienionymi grupami, przekonywał Łukasz Wachowski, Sekretarz Generalny PZPN.

 

- Hasło "Łączy nas piłka" to nie pusty slogan, tylko kwestia budowania wzajemnych relacji na poziomie sponsorów, czy to klubowych, czy reprezentacyjnych, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, jak odpowiednio biznesowo sprzedawać produkt pod nazwą piłka nożna.

Marcin Janicki, prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej, zaznaczył, że to tylko jedna z wielu inicjatyw, które pojawią się w najbliższym czasie w polskim futbolu.

 

- Startujemy z nowymi inicjatywami, by piłka mogła łączyć nas wszystkich - zaznaczył Janicki.

 

Spotkanie pilotażowe 1 Ligi Biznesowej odbyło się w wyjątkowo szczęśliwym terminie. Reprezentacja Polski wygrała 1:0 z Albanią, co przy jednoczesnej wpadce Czechów w wyjazdowym meczu z Mołdawią (0:0) tchnęło ducha optymizmu w piłkarzy, sztab szkoleniowy i kibiców.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie