Tragedia znanej tenisistki! Opuściła kort na wózku inwalidzkim (WIDEO)

Bianca Andreescu doznała urazu stawu skokowego

Bianca Andreescu przeżyła bardzo nieprzyjemne chwile w trakcie meczu 1/8 finału turnieju w Miami. 22-latka zmuszona była przerwać grę podczas drugiego seta za sprawą kontuzji.

Przeciwniczką obecnie 31. w rankingu WTA tenisistki była Jekaterina Aleksandrowa z Rosji. Pojedynek ten zapowiadał się na długą, zaciekłą batalię. Potwierdzeniem tego był pierwszy set, który rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku – Kanadyjka finalnie go przegrała.

Wydawało się, że drugi set z racji na prowadzenie 2:0 będzie należał do Andreescu, jednakże podczas trzeciego gema doszło do prawdziwego dramatu. Przy jednej z prób returnu doznała urazu stawu skokowego, po czym upadła i zaczęła krzyczeć. Tenisistka nie była w stanie samodzielnie zejść z kortu. Dopiero pomoc w postaci wózka inwalidzkiego rozwiązała ten problem. Kanadyjka zalała się łzami, a publiczność zebrana na miejscu postanowiła pożegnać ją owacjami na stojąco.

Sportową postawą wykazała się w tej sytuacji Aleksandrowa, która od razu zainteresowała się stanem zdrowia 22-latki. – Naprawdę mi przykro, że spotkało to ją. Samo patrzenie na jej ból było bardzo bolesne. Tym bardziej, że nie możesz pomóc, nie możesz nic zrobić. Mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia – dodała po całej sytuacji.

Andreescu jest triumfatorką wielkoszlemowego US Open z 2019 roku. Od tamtego czasu regularnie zmaga się z kontuzjami i niestety ta passa jeszcze trochę potrwa.