Były reprezentant Polski skomentował wybór Marcina Lijewskiego. "Potrzebna jest zmiana mentalna"

Piłka ręczna
Były reprezentant Polski skomentował wybór Marcina Lijewskiego. "Potrzebna jest zmiana mentalna"
fot. Cyfrasport
Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski będzie Marcin Lijewski

Były reprezentant Polski Rafał Kuptel uważa, że nowy trener polskiej drużyny narodowej piłkarzy ręcznych Marcin Lijewski nie przeprowadzi rewolucji kadrowej. Jego zdaniem potrzeba jest za to "zmiana mentalna, stylu gry".

W środę oficjalnie ogłoszono, że Lijewski został trenerem reprezentacji. Zastąpił tymczasowo pełniącego tę funkcję Bartosza Jureckiego, który kierował nią tylko w dwóch marcowych meczach przeciwko Francji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marcin Lijewski selekcjonerem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych

 

Zdaniem trenera Gwardii Opole nie ma zbyt dużego wyboru zawodników, którzy reprezentują wystarczający poziom, aby dokonywać rewolucji kadrowej. - Jednak na pewno Marcin wprowadzi do kadry dwóch, trzech nowych chłopaków - przewiduje Kuptel.

 

Kuptel popiera wybór Lijewskiego.

 

- Znam Marcina, był on wybitnym zawodnikiem, prezentował światową klasę. Zdobył Ligę Mistrzów, mistrzostwo Bundesligi, zdobył medale grając w naszej reprezentacji. Ma duże doświadczenie jako zawodnik. Jako trener już pokazał, że potrafi prowadzić zespół. To jego doświadczenie może przełożyć się na wyniki drużyny narodowej. Trzymam mocno za niego kciuki - powiedział.

 

Dodał, że nie tak dawno rozegrane mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych pokazały, jaki jest poziom drużyny narodowej i ile pracy przed nią.

 

- Jest sporo młodych zawodników, którzy się dobrze zapowiadają. Muszą jednak zdobyć ogranie w meczach reprezentacyjnych, a oni takowego jeszcze nie mają. Potrzeba więc czasu, dwóch czy trzech lat, aby znaleźć się gronie ośmiu najlepszych drużyn świata - zaznaczył Kuptel.

 

Na początku lutego Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosił, że po nieudanych mistrzostwach świata umowa z trenerem Patrykiem Romblem nie zostanie przedłużona. O tego momentu związek prowadził rozmowy z kilkoma kandydatami. Jurecki został wytypowany tylko jako trener tymczasowy w dwóch marcowych meczach eliminacyjnych Euro 2024.

psz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie