Marcin Lijewski selekcjonerem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych

Piłka ręczna
Marcin Lijewski selekcjonerem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych
Fot. Cyfrasport
Marcin Lijewski

Marcin Lijewski został trenerem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. Zastąpił tymczasowo pełniącego tę funkcję Bartosza Jureckiego, który zespołem narodowym kierował tylko w dwóch marcowych meczach przeciwko Francji.

Na początku lutego Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosił, że po nieudanych mistrzostwach świata umowa z trenerem Patrykiem Romblem nie zostanie przedłużona.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Doświadczenie z boiska wniesie do reprezentacji"

 

O tego momentu związek prowadził rozmowy z kilkoma kandydatami. Jurecki został wytypowany tylko jako trener tymczasowy w dwóch marcowych meczach eliminacyjnych Euro 2024. W Gdańsku mistrzowie olimpijscy wygrali 38:26, a kilka dni później po bardziej wyrównanym meczu 30:27.

 

 

Kwalifikacje zakończą się meczami - wyjazdowym 27 kwietnia z Włochami i trzy dni później w Ostrowie Wlkp. z Łotwą. Biało-czerwonych poprowadzi już Lijewski, w przeszłości wielokrotny reprezentant kraju, srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata.

 

"Moje marzenie odnośnie pracy z reprezentacją jeszcze się nie spełniło. Ono się spełni, gdy z drużyną będę odnosił sukcesy. Dopiero otworzyły się kolejne drzwi i dziękuję tym, którzy mi to umożliwili. Zdaję sobie sprawę, że przed nami dużo pracy" - powiedział PAP Lijewski.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie