Piłkarze zostali bohaterami. Uratowali życie wielu osobom

Piłka nożna
Piłkarze zostali bohaterami. Uratowali życie wielu osobom
Fot. PAP
Serbscy piłkarze zostali bohaterami

Czternaście aut wzięło udział w gigantycznym karambolu, do którego doszło na północy Serbii. Wypadek mógł skończyć się jeszcze gorzej, gdyby nie bohaterska postawa... piłkarzy TSC Backa Topola.

Przyczyną wyjątkowo groźnego karambolu był silny wiatr, który - wznosząc piasek z pobliskich pól - doprowadził do powstania burzy piaskowej, znacznie ograniczającej widoczność. Auta wpadały jedno na drugie, ponieważ kierowcy - nawet ci jadący z przepisową prędkością - zbyt późno dostrzegali zagrożenie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tragedia w Hiszpanii. Nie żyje trzech młodych piłkarzy

 

W wypadku mogło wziąć udział znacznie więcej samochodów, gdyby nie przytomność... piłkarzy TSC Backa Topola. Zawodnicy, których auto również wzięło udział w kolizji, natychmiast opuścili pojazd, a następnie pobiegli wzdłuż drogi tam, gdzie widoczność była już nieco lepsza i zatrzymywali nadjeżdżające samochody, ostrzegając ich przed karambolem.

 

- Wracaliśmy z treningu i w pobliżu Suboticy trafiliśmy wprost w chmurę pyłu i piasku, niesionych silnym wiatrem. Ta chmura była tak gęsta, że zwolniliśmy niemal do zera i prawie udałoby nam się uniknąć wypadku, gdyby nie to, że jadąca za nami ciężarówka staranowała auto, które jechało za nami. To z kolei wpadło w nasz samochód. Wyszliśmy z pojazdu, zeszliśmy do przydrożnego rowu, rozdzieliliśmy się i poszliśmy w obu kierunkach tam, gdzie widoczność była już lepsza. Zatrzymywaliśmy kierowców, ostrzegając ich przed niebezpieczeństwem, a następnie wezwaliśmy policję i pogotowie. Potem wróciliśmy do epicentrum wypadku, by sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy - powiedział serbskim mediom Goran Antonić.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 192.RS (@192_rs)

 

W aucie, poza kapitanem TSC Backa Topola, znajdowało się również czterech innych piłkarzy tego klubu: Josip Calusić, Nenad Filipović, Martin Mircevski i Ifet Djakovac. Przybyłe na miejsce wypadku służby były zgodne: przytomność zawodników ratowała zdrowie, a może nawet życie wielu osobom.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie