A jednak nie Projekt Warszawa! Sensacyjny transfer polskiego siatkarza

Siatkówka
A jednak nie Projekt Warszawa! Sensacyjny transfer polskiego siatkarza
fot. CyfraSport
Bartosz Bućko w ataku podczas jednego z meczów PlusLigi

Środa 29 marca była wielkim dniem polskiej siatkówki, ze względu na dwie wygrane polskich klubów w półfinałach Ligi Mistrzów. Był to również ważny dzień Bartosza Bućki, który został ogłoszony nowym siatkarzem katarskiego Police Club. W ostatnim czasie Bućko trenował z Projektem Warszawa po tym, jak wrócił z dotkniętej trzęsieniem ziemi Turcji.

Bućko od sezonu 2022/2023 był zawodnikiem tureckiego Hatay Buyuksehir Belediyesi, w którym grał razem z innym Polakiem Krystianem Walczakiem. Z powodu tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi liga turecka zawiesiła jednak rozgrywki i polski zawodnik wrócił do kraju.

 

ZOBACZ TAKŻE: Aleksander Śliwka: Mamy jeszcze duży krok do wykonania

 

W połowie lutego Projekt Warszawa poinformował, że Bućko uczestniczy w treningach drużyny występującej w Pluslidze. W stolicy Polski przyjmujący miał pomagać drużynie w przygotowaniach do meczów, natomiast sam miał pracował nad podtrzymaniem formy.

 

28-latek nie zostanie jednak w Projekcie, bowiem 29 marca o zakontraktowaniu jego usług poinformował katarski klub - Police Club. Jeszcze tego samego dnia przyjmujący zadebiutował w nowej drużynie w spotkaniu ligowym. Nowa drużyna Polaka mierzyła się z liderem tabeli - Al-Rayyan - i po zaciętej walce musiała uznać wyższość rywala w stosunku 2:3.

 

Bućko w przeszłości był siatkarzem m.in. BBTS Bielsko-Biała, PSG Stali Nysa, czy AZS-u Częstochowa. Jego ostatnim klubem przed transferem do Turcji był Krispol Września.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie