Szwedzi zachwyceni po mistrzostwach świata

Piłka ręczna
Szwedzi zachwyceni po mistrzostwach świata
fot. PAP
Szwecja, która razem z Polską była organizatorem mistrzostw świata mężczyzn w piłce ręcznej w dniach 11-29 stycznia, podała wstępne wyniki finansowe MŚ

Szwecja, która razem z Polską była organizatorem mistrzostw świata mężczyzn w piłce ręcznej w dniach 11-29 stycznia, podała wstępne wyniki finansowe, według których zysk netto po podatkach wyniósł 2,2 miliona euro.

”Wynik sportowy nie był taki jak oczekiwaliśmy i czwarte miejsce jest przykre, lecz ze strony finansowej odnieśliśmy wielki sukces” - powiedział agencji TT Krister Bergstroem, dyrektor spółki organizującej turniej z ramienia Szwedzkiej Federacji Piłki Ręcznej (SHF).

 

ZOBACZ TAKŻE: Orlen Wisła Płock w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! Decydowały rzuty karne

 

Wyjaśnił, że przed MŚ nikt nie przewidywał takich zysków ze względu na to, że był to pierwszy w miarę normalny turniej po pandemii Covid-19, trwająca wojna w Ukrainie sprawiała niepewność, a do tego doszła jeszcze rekordowa inflacja.

 

”Okazało się jednak inaczej. Sprzedaliśmy 200 tysięcy biletów i hale w Goeteborgu, Malmoe, Joenkoeping i Kristianstad były pełne, nie wspominając o finałach w Sztokholmie. 80 tysięcy turystów, głównie Duńczyków i Islandczyków pozostawiło u nas 44 miliony euro, z czego bardzo zadowolone są władze tych miast” - dodał.

 

Prezes SHF Fredrik Rapp podkreślił, że zysk w całości zostanie przeznaczony na rozwój szwedzkiej piłki ręcznej. "W ten sposób zapewniliśmy sobie bezpieczeństwo finansowe na wiele lat” - powiedział.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie