Trzykrotny mistrz olimpijski przyznał się do problemów psychicznych. "Nie mogę cieszyć się sportem"

Inne
Trzykrotny mistrz olimpijski przyznał się do problemów psychicznych. "Nie mogę cieszyć się sportem"
fot. PAP
Adam Peaty przyznał się do problemów z psychiką

Trzykrotny mistrz olimpijski w pływaniu Adam Peaty przyznał się do problemów z psychiką i poinformował, że z tego powodu nie wystartuje w kwietniowych mistrzostwach Wielkiej Brytanii.

- Jak już niektórzy może wiedzą, od jakiegoś czasu zmagam się z problemami psychicznymi. Ważne, żeby w tych zmaganiach być ze sobą i innymi szczerym, dlatego muszę przyznać, że czuję się zmęczony, nie jestem sobą i nie mogę się cieszyć sportem jak przez ostatnie 10 lat - oświadczył 28-latek w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tenisistka przekazała cudowne wieści. Będzie miała bliźniaki ze swoją partnerką

 

Według niego niektórzy mogą to nazwać "wypaleniem zawodowym", ale...  - Ja wiem tylko, że nie znalazłem odpowiedzi, których szukałem w ostatnich latach - dodał i przyznał, że rozbrat ze sportem to jedna z prób znalezienia balansu w jego życiu.

 

Peaty nie przekazał, na jak długo zamierza wziąć rozbrat ze sportem, ale zaznaczył, że będzie kontynuował przygotowania do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich.

 

- Chociaż nadal trenuję, zdecydowałem się wycofać z mistrzostw Wielkiej Brytanii w przyszłym miesiącu. Robię to po to, aby być w jak najlepszej dyspozycji w Paryżu - ogłosił utytułowany żabkarz, który w tym stylu był najlepszy na 100 m w igrzyskach w Rio de Janeiro i Tokio, a w stolicy Japonii triumfował także w sztafecie 4x100 m st. zmiennym.

 

W dorobku ma też osiem złotych medali mistrzostw świata i 17 z czempionatu europejskiego, w tym jeden na krótkim basenie.

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie